EEC 2015: Rolnicy są równymi partnerami dla banków

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy.pl 27 kwietnia 2015 12:29

EEC 2015: Rolnicy są równymi partnerami dla banków Ilona Wołyniec, dyrektor pionu relacji z klientami strategicznymi i finansowania projektów, PKO Bank Polski

Ilona Wołyniec, dyrektor pionu relacji z klientami strategicznymi i finansowania projektów, PKO Bank Polski, przyznała podczas EEC 2015, że polski sektor finansowy dostrzegł, że szeroko rozumiane rolnictwo i sektor rolniczy uległy dużej transformacji.

- Na początku rolnik był traktowany jak osoba indywidualna, od zmiany w rolnictwie rolnik jest traktowany jak przedsiębiorca. W banku może liczyć na dedykowane dla siebie produkty, doradcę i obsługę. Mamy duże zróżnicowanie wśród rolników od indywidualnych gospodarstw po ogromne zakłady i banki za tym podążają – zapewniała podczas EEC 2015 w czasie debaty zatytułowanej "Bezpieczeństwo żywnościowe - wyzwanie XXI w." Ilona Wołyniec.

Na początku były banki spółdzielcze, teraz obecne są w tym sektorze banki komercyjne.

- Powołaliśmy dedykowany zespół, który zajmuje się wyłącznie rolnikiem i przemysłem spożywczym. Dodatkowo próbujemy zdiagnozować gdzie te towary są sprzedawane, które rynki są odbiorcami tych towarów i podążyć za nimi, a tym samym za naszymi klientami. Dlatego zdecydowaliśmy się w tym roku na otwarcie oddziału w Niemczech, we Frankfurcie, który będzie wspomagał obsługę eksportu i świadczył usługi doradcze polskim eksporterom. Myślimy o otwieraniu oddziałów w kolejnych krajach np. we Francji, Czechach czy Słowacji – zapewniała podczas EEC 2015 Ilona Wołyniec.

Ekspertka przyznała, że patrząc na spłacalność kredytów można powiedzieć, że ten sektor charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka.

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI