Dziś mija termin składania oświadczeń dot. dopłat bezpośrednich

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 14 marca 2018 08:37

Dziś mija termin składania oświadczeń dot. dopłat bezpośrednich fot. shutterstock

Do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR oświadczenia o braku zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie w stosunku do ubiegłego roku. Oznacza to, że rolnikom pozostało niewiele czasu na dostarczenie oświadczenia.

W środę (14.03) mija termin składania oświadczenia potwierdzającego brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 r.

Oświadczenie w formie papierowej musi być złożone osobiście lub poprzez osobę trzecią w biurze powiatowym ARiMR lub listownie za pośrednictwem poczty (w tym przypadku za datę wpływu do agencji uznaje się datę stempla pocztowego).

Oświadczenie może złożyć jedynie rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o: jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu; dopłatę dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi (tzw. ONW); wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013); premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Oświadczenia złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM