Duński rolnik nowym przewodniczącym organizacji Copa

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 27 września 2015 14:26

Copa wybrała dzisiaj nowego przewodniczącego, Martina Merrilda z Danii, który będzie przewodniczył organizacji europejskich rolników przez kolejne dwa lata. Do jego priorytetów należy graniczenie biurokracji i poprawa cen uzyskiwanych przez producentów - informuje portalpozywczy.pl.

Przemawiając po głosowaniu w Brukseli p. Merrild powiedział „Jestem zaszczycony wyborem na przewodniczącego Copa. Moim celem jest zwiększenie siły i wpływu tej organizacji. Do moich głównych priorytetów należy ograniczenie biurokracji i uproszczenie unijnych regulacji. Będę również oczywiście starał się uzyskać wyższe ceny dla rolników i poprawić międzynarodową konkurencyjność.”

„Potrzebujemy stabilnej polityki rolnej w UE, która przyzna rolnikom wystarczający poziom elastyczności w zakresie produkcji, by mogli oni przyczynić się do rozwiązania jednego z największych wyzwań przyszłej dekady, czyli konieczności zwiększenia produkcji żywności na świecie, by wyżywić ludność, której liczba zwiększa się o 140 000 co roku oraz by walczyć ze zmianą klimatu, która zagraża produkcji żywności. Zgodnie z oczekiwaniami produkcja żywności na świecie ma spaść o 17% za każdym razem, gdy temperatura podniesie się o 1 stopień ze względu na coraz bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe jak susze czy powodzie.  Kluczem jest zwiększenie produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu wykorzystania zasobów,” podkreślił.  

P. Merrild jest rolnikiem, posiada dyplom z ekonomii rolniczej i wyspecjalizowanych studiów biznesowych. Od 2012 r. sprawuje funkcję przewodniczącego Duńskiej Rady ds. Rolnictwa i Żywności (DAFC).

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM