Dopłaty bezpośrednie: Oświadczenia potwierdzające brak zmian można wysłać pocztą

Autor: sadyogrody.pl 09 marca 2018 15:51

Dopłaty bezpośrednie: Oświadczenia potwierdzające brak zmian można wysłać pocztą fot. shutterstock

ARiMR przypomina o zbliżającym się terminie składania oświadczeń potwierdzających brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 r.

Do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017".

Rolnicy mogą składać dokument w biurach powiatowych lub wysłać je Pocztą Polską. Najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, adresując je na odpowiednie dla siebie adresy powiatowych oddziałów ARiMR. Gwarantuje to dostarczenie oświadczenia i odebranie go przez urzędnika.

Jak donosił PAP, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do środy rolnicy złożyli ponad 127,4 tys. oświadczeń ws. dopłat bezpośrednich. O dopłaty bezpośrednie w u.br. ubiegało się ok. na 1 mln 340 tys. rolników.

Warunkiem jest brak jakichkolwiek zmian w stosunku do wniosku z poprzedniego roku. Dodatkowo oświadczenie może złożyć jedynie rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności na 2017 r. deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o: jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu; dopłatę dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi (tzw. ONW); wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013); premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020)- podaje PAP.

Należy pamiętać, że oświadczenia złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM