Dobra wiadomość dla sadowników spod Grójca: Zmiana przebiegu linii wysokiego napięcia

Autor: www.wnp.pl/www.sadyogrody.pl 03 sierpnia 2016 16:18

Dobra wiadomość dla sadowników spod Grójca: Zmiana przebiegu linii wysokiego napięcia Zarząd PSE podjął decyzję o ostatecznym wyznaczeniu trasy przebiegu linii przesyłowej Kozienice-Ołtarzew / fot. pixabay

Zarząd PSE podjął decyzję o ostatecznym wyznaczeniu trasy przebiegu linii przesyłowej Kozienice-Ołtarzew. - Uznaliśmy, że optymalne będzie wykorzystanie trasy wyznaczonej w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego woj. mazowieckiego - poinformował Eryk Kłossowski, prezes zarządu PSE - informuje wnp.pl.

- W wyniku przeprowadzonych analiz możliwości terminowej realizacji tej inwestycji, która ma na celu niezawodne wyprowadzenie mocy z nowo budowanego bloku 1075 MW w elektrowni Kozienice uznaliśmy, że optymalne będzie wykorzystanie trasy wyznaczonej w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego woj. mazowieckiego - poinformował Eryk Kłossowski, prezes zarządu PSE.

- Zdecydowaliśmy się odrzucić pozostałych pięć wariantów, które były analizowane. Owszem, uznaliśmy, że trasą optymalną jest ta, która nawiązuje do istniejącego korytarza drogowego DK 50 - A2. Jednak budzi ona duży konflikt i nie ma waloru trasy uzgodnionej społecznie. Nie czas jest w tej chwili eskalować dalsze spory z lokalnymi wspólnotami, lecz czas na wbicie pierwszej łopaty. Stąd też postanowiliśmy wybrać ten wariant, który ma walor społecznie uzgodnionego w trybie art. 41 ustawy o zagospodarowaniu i planowaniu przestrzennym i który nie będzie mógł się spotkać z zarzutem, iż podejmujemy decyzje niezapowiedziane, niezgodne z istniejącymi dokumentami planistycznymi - skonkludował prezes Eryk Kłossowski.

PSE wraca do koncepcji poprowadzenia linii wysokiego napięcia przez m.in. Żabią Wolę i Jaktorów. 

Więcej na www.wnp.pl

Przeczytaj również: Budowa linii energetycznej przyczyni się do znacznego pogorszenia warunków gospodarowania

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM