Do rolników trafiło 6,6 mld zł zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 13 listopada 2016 09:02

Do rolników trafiło 6,6 mld zł zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich Na razie, do 10 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1 mln rolników 6,6 mld zł. / fot. shutterstock

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 10 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1 mln rolników 6,6 mld zł.

Ponadto do rolników trafiło 518,43 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 45,45 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.   

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Do końca października rolnicy otrzymają ponad 3 mld zł, a do końca listopada ok. 9,5 mld zł. z tego tytułu. Dla rolników będzie to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Również po raz pierwszy ARiMR w już w tym okresie jest przygotowana do uruchomienia systemów informatycznych i księgowych, aby zapewnić wypłacenie zaliczek wszystkim rolnikom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM