Czystki w ARiMR. Zwolniono ponad 300 kierowników powiatowych

Autor: TVN24 09 lutego 2016 08:17

Czystki w ARiMR. Zwolniono ponad 300 kierowników powiatowych W zeszłym tygodniu do ponad 300 kierowników powiatowych oddziałów ARiMR wysłano wypowiedzenia/ fot. shutterstock

Rewolucja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W zeszłym tygodniu do ponad 300 kierowników powiatowych oddziałów wysłano wypowiedzenia - informuje TVN24.

Jak mówi Agnieszka Szymańska, rzeczniczka ARiMR-u w TVN24, kierownicy powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatrudniani są na podstawie powołania, co zgodnie z przepisami prawa oznacza, że w każdym momencie mogą zostać zarówno powołani jak i odwołania z zajmowanego stanowiska. 

Jak dodaje, "na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników powiatowych Agencji, a 74 na skutek usprawiedliwionej nieobecności w pracy decyzje otrzyma drogą pocztową". 

Szymańska pytana o powody zwolnień tłumaczy, że "powołanie i odwołanie może nastąpić w każdym momencie. Wszelkie decyzje zapadają zgodnie z prawem, zgodnie z kodeksem pracy". Jednocześnie wskazując, że "następcy kierowników biur powiatowych będą powoływani w najbliższym czasie".

Zobacz więcej w TVN24. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM