Copa i Cogeca niezadowolone z wyniku głosowanie ws. zazieleniania

Autor: www.sadyogrody.pl/Copa-Cogeca 16 czerwca 2017 14:24

Copa i Cogeca niezadowolone z wyniku głosowanie ws. zazieleniania fot. pixabay.com

Copa i Cogeca wyraziły ubolewanie z powodu wyniku głosowania w Parlamencie Europejskim nad aktem delegowanym dotyczącym środków zazieleniania i upraszczania w ramach WPR.

W ocenie Copa i Cogeca nie przyniesie on faktycznego uproszczenia, a dodatkowo utrudni rolnikom życie.

Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa i Cogeca powiedział w Brukseli, że rolnicy i ich spółdzielnie są zbytnio obciążone przesadną biurokracją w ramach WPR, co blokuje innowacyjność. - Już od jakiegoś czasu wzywamy do prawdziwego uproszczenia obowiązujących zasad. W związku z tym wyrażamy ubolewanie nad wynikiem dzisiejszego głosowania w sprawie aktu delegowanego. Oznacza on, że środki zaproponowane przez Komisję zmiany wejdą w życie i nie doprowadzą do faktycznego uproszczenia obowiązujących zasad. Mamy jednak nadzieję, że państwa członkowskie znajdą sposób na wdrożenie tej decyzji w sposób, który nie zaburzy pracy rolników i spółdzielni – powiedział Pekka Pesonen.

Dodał, że to głosowanie oznacza przede wszystkim, że nie będzie można używać środków ochrony roślin na obszarach proekologicznych, takich jak pasy kwalifikujących się hektarów wzdłuż obrzeży
lasu, obszary międzyplonów, pokrywy zielonej i upraw wiążących azot.

Zasady te wejdą w życie 16 czerwca i muszą zostać wdrożone przez kraje członkowskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM