Copa i Cogeca apelują o wsparcie producentów owoców i warzyw

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 23 marca 2015 11:14

Copa i Cogeca wysyłają pismo do KE, w którym apelują o dodatkowe wsparcie dla producentów warzyw i owoców dotkniętych rosyjskim embargiem - informuje www.farmer.pl.

Copa i Cogeca wysłały pismo do Komisji Europejskiej, w którym domagały się dodatkowego wsparcia dla producentów warzyw i owoców, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiego embarga, ostrzegając, że sytuacja jest krytyczna.

Sekretarz Generalny Copa-Cogeca podkreślił, że podjęte do tej pory działania, które miały pomóc producentom poradzić sobie ze skutkami rosyjskiego embarga, stanowią krok we właściwym kierunku, jednak ceny niektórych warzyw i owoców są znacznie niższe niż w latach ubiegłych. Ceny rynkowe nie pokrywają nawet kosztów produkcji, a producenci mają poważne problemy z płynnością finansową.

Dlatego też Copa i Cogeca apelują o przegląd unijnego programu tak, by nie dopuścić do dalszego pogorszenia się sytuacji rynkowej warzyw i owoców letnich takich jak brzoskwinie i nektaryny oraz owoców miękkich w kolejnym sezonie. W ramach tego programu, wycofywanie produktów przeznaczonych na darmową dystrybucję zależy od zapotrzebowania zgłaszanego przez organizacje charytatywne, a możliwości magazynowania są ograniczone.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM