Copa-Cogeca zadowolone ze wsparcia dla producentów owoców i warzyw

Autor: PAP 15 marca 2017 11:09

Copa-Cogeca zadowolone ze wsparcia dla producentów owoców i warzyw fot. shutterstock

Copa i Cogeca z entuzjazmem przyjęły dziś ruch Komisji w celu uproszczenia zasad i zwiększenia wsparcia dla europejskich producentów owoców i warzyw. Copa i Cogeca nawołują europarlamentarzystów i ministrów do przyjęcia decyzji Komisji.

Przewodniczący grupy roboczej Copa Cogeca „Warzywa i owoce”, Philippe Appeltans powiedział: „ Publikacja tego aktu delegowanego, który uprości zasady i ograniczy biurokrację w naszym sektorze do dobra wiadomość.  To rezultat dwóch lat pracy”.

„Wsparcie w ramach tej decyzji będzie wzmocnione. Ceny wycofania wzrosną z 30 % do 40% średniej unijnej ceny rynkowej z ostatnich 5 lat dla darmowej dystrybucji i z 20% do 30% dla innych celów, takich jak kompost. Na dodatek, wzmocniona zostanie pozycja organizacji producentów. Nawoływaliśmy do tego od dawna. Organizacje producentów, tak jak spółdzielnie są kluczowe dla łączenia rolników i umożliwiania im sprzedaży ich produktów po lepszych cenach” dodał.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen również podziękował komisarzowi ds. rolnictwa, Philowi Hoganowi za inicjatywę rozszerzenia wsparcia sektora po lipcu 2017 z powodu trudnej sytuacji rynkowej. Środki zostały wprowadzone po tym jak Rosja wstrzymała import unijnych owoców i warzyw, co bardzo dotknęło sektor” podkreślił.

Przeczytaj również: KE przedstawiła program wsparcia producentów owoców i warzyw

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM