Copa-Cogeca: Organizacje producentów owoców i warzyw należy wspierać

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 09 lipca 2015 12:51

Copa-Cogeca: Organizacje producentów owoców i warzyw należy wspierać fot. shutterstock

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjęły wynik głosowania w Parlamencie Europejskim, które potwierdziło, że sektor warzyw i owoców musi nadal się opierać na organizacjach producentów, takich jak spółdzielnie i że należy je wspierać - podaje serwis farmer.pl.

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjęły wynik głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie sprawozdania dot. sektora owoców i warzyw, które podkreśla, że powinien on wciąż się opierać na organizacjach producentów, takich jak spółdzielnie i że należy im bardziej pomagać.

Producenci owoców i warzyw nie mają godnych zarobków z powodu presji wywieranej przez duże sieci sprzedaży detalicznej. Sekretarz Generalny Copa-Cogeca stwierdził, że od dawna apeluje o uwzględnienie tego zjawiska. Organizacje producentów, takie jak spółdzielnie, umożliwiają producentom sprzedaż produktów i pomagają im w uzyskiwaniu wyższych cen. Należy zachęcać producentów do zrzeszania się, żeby poprawiła się ich pozycja w łańcuchu żywnościowym - informuje Copa-Cogeca.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM