Copa-Cogeca: Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze rolnym

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 13 marca 2016 13:03

Copa-Cogeca: Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze rolnym Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze/ fot. shutterstock.com

Z okazji międzynarodowego dnia kobiet, Copa-Cogeca zwróciła uwagę na niesamowity wkład kobiet w unijny sektor rolny – czytamy w serwisie www.Farmer.pl.

Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze. Należy poprawić warunki ich pracy na obszarach wiejskich.

Przemawiając w Brukseli, Sekretarz generalny Copa-Cogeca powiedział, że cieszę się, że przywódcy na całym świecie przyjmują dzisiaj zobowiązania do działania na rzecz promocji równości płci. Kobiety na obszarach wiejskich UE stanowią niecałe 50 proc. całkowitej liczby ludności wsi i 45 proc. ludności aktywnej zawodowo, ale tylko 29 proc. z nich posiada własne gospodarstwo.

Mogą one odegrać kluczową rolę w strategii „Europa 2020” na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu, przyczyniając się do osiągnięcia bezpieczeństwa żywnościowego i w zakresie odżywiania, tworzenia przychodów i poprawy warunków życia i dobrobytu na obszarach wiejskich. Kobiety dysponują potencjałem do zwiększenia dynamiki, innowacyjności i opłacalności rolnictwa, jeśli tylko otrzymają odpowiednie wsparcie dostosowane do ich potrzeb.”

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM