Chińscy inspektorzy wraz z przedstawicielami PIORiN kontrolują sady i przechowalnie

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORiN 13 października 2016 15:01

Chińscy inspektorzy wraz z przedstawicielami PIORiN kontrolują sady i przechowalnie Kontrole zostaną przeprowadzone na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego./ fot. shutterstock.com

Do Polski przybyła delegacja ekspertów z Generalnej Administracji ds. Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej (AQSIQ) w celu przeprowadzenia wspólnej kontroli z przedstawicielami PIORIN, obejmującej m. in działania monitoringowe, prowadzone w sadach oraz kontrole pakowalni i przechowalni, zarejestrowanych na eksport jabłek do Chin.

11 października br. odbyło się spotkanie otwierające, pod przewodnictwem Andrzeja Chodkowskiego, Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polce oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

W trakcie spotkania przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał informacje o organizacji systemu nadzoru fitosanitarnego i sanitarnego w Polsce. Ponadto przedstawiciele GIORiN poinformowali o wdrożonych działaniach w zakresie spełnienia chińskich wymagań fitosanitarnych, zarówno pod kątem kontroli występowania organizmów szkodliwych, jak również ich zwalczania. Wizyta potrwa do 16 października br. Kontrole zostaną przeprowadzone na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM