Chińscy inspektorzy kontrolują polską produkcję jabłek

Autor: Agrobiznes w TVP 27 września 2015 13:56

Chińscy inspektorzy kontrolują polską produkcję jabłek Chińscy inspektorzy zajmujący się bezpieczeństwem fitosanitarnym sprawdzają, czy polskie jabłka spełniają odpowiednie normy, żeby mogły być sprzedawane do Chin/ fot. shutterstock

Dziś Chińczycy i Indonezyjczycy, wkrótce Koreańczycy. Polscy producenci i dystrybutorzy jabłek mają coraz większy apetyt na egzotyczne rynki zbytu. Zanim owoce tam pojadą, najpierw trzeba przekonać zagranicznych inspektorów, że są zdrowe i bez obaw mogą trafić na sklepowe półki – podaje Agrobiznes w TVP.

Sady, magazyny, przechowalnie i centra dystrybucji. Chińscy inspektorzy zajmujący się bezpieczeństwem fitosanitarnym sprawdzają, czy polskie jabłka spełniają odpowiednie normy, żeby mogły być sprzedawane do Chin. Chodzi między innymi o tak zwane organizmy kwarantannowe.

Dlatego w sadach inspektorów interesowała głównie ochrona przed szkodnikami. Nasze jabłka są nie tylko smaczne ale także spełniają wysokie normy tzw. integrowanej produkcji. Dlatego producenci i dystrybutorzy owoców są przekonani, że polskie jabłka trafią do Chin. Ale na zdobycie odpowiednich pozwoleń i konsumentów potrzeba czasu.

Na to, żeby myśleć o sprzedaży jabłek na całym świecie branża pracowała wiele lat bo nie udałoby się to bez organizacji rynku, stworzenia odpowiedniej bazy do przechowania, sortowania i pakowania owoców. 

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM