Bułgarskie firmy handlowe tracą przez protest greckich rolników

Autor: Agrobiznes w TVP 08 lutego 2016 14:14

Bułgarskie firmy handlowe tracą przez protest greckich rolników Kolejki ciągną się na pięć kilometrów a straty firm przewozowych rosną z każdym dniem/ fot. shutterstock

Bułgaria traci cierpliwość do greckich rolników, którzy od 3 lutego blokują przejścia graniczne ograniczając tranzyt. Kolejki ciągną się na pięć kilometrów a straty firm przewozowych rosną z każdym dniem. Bułgarskie władze wystosowały apel do greckiego rządu i złożyły też skargę do Komisji Europejskiej – informuje Agrobiznes w TVP.

Nie pierwszy raz Bułgaria staje się ofiarą rolniczych protestów za swoimi granicami. Greccy farmerzy blokując przejścia graniczne chcą wywrzeć nacisk na władze by odstąpiły od zaplanowanych reform. Jednak greckie problemy nie mają nic wspólnego z Bułgarią, która – jak twierdzi jej premier – czuje się zakładnikiem sąsiadów.

Bułgarscy kierowcy stoją po 16-20 godzin by przekroczyć granicę. Firmy handlowe ponoszą coraz większe straty. Tymczasem dzisiaj mija termin ultimatum, które greccy rolnicy postawili rządowi w Atenach. Protestujący domagają się utworzenia ponad partyjnej komisji, która opracuje plan odstąpienia od reform emerytalnych i skupi się na żądaniach rolników.  

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM