Budowa linii 400 kV Kozienice-Ołtarzew: Wkrótce protest pod resortem rozwoju i siedzibą PiS

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 03 listopada 2016 14:38

Budowa linii 400 kV Kozienice-Ołtarzew: Wkrótce protest pod resortem rozwoju i siedzibą PiS We wtorek, 8 listopada 2016 r. odbędzie się kilkutysięczna demonstracja pod Ministerstwem Rozwoju z przemarszem pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości / fot.pixabay

We wtorek, 8 listopada 2016 r. odbędzie się kilkutysięczna demonstracja pod Ministerstwem Rozwoju z przemarszem pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przeciwko nietransparentnym i szkodliwym społecznie decyzjom PSE S.A. i polityków w sprawie linii 2x400kV pod Warszawą - informuje jablonka.info.

Ponad pół tysiąca rodzin więcej niż w wariancie optymalnym, opracowanym w wyniku wielomiesięcznych prac merytorycznych przez zainteresowane strony (samorządy, stronę społeczną i inwestora) będzie dotkniętych forsowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. przebiegiem linii 2x400kV Kozienice-Ołtarzew. Mieszkańcy 13 gmin południowego i zachodniego Mazowsza (Białobrzegi, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Głowaczów, Jaktorów, Jasieniec, Ożarów Mazowiecki, Promna, Radziejowice, Stromiec, Tarczyn i Żabia Wola) po raz kolejny wychodzą na ulice, żeby domagać się decyzji jak najmniej szkodliwych społecznie.

Mieszkańcy protestują, bo nie chcą być ofiarą złożoną na ołtarzu niekompetencji, opieszałości urzędniczej i politycznych układów. 8-tysięczna demonstracja w Warszawie, 5 blokad dróg oraz pikieta pod siedzibą PiS nie przyniosły oczekiwanych skutków. Unikanie rozmów i straszenie ze strony PSE S.A. oraz przedstawicieli Rządu m.in. Specustawą Przesyłową czy absurdalne oskarżenia o współpracę z Rosjanami zwiększają tylko determinację i potęgują największy konflikt społeczny na Mazowszu od czasu transformacji ustrojowej w Polsce.

Więcej w serwisie jablonka.info. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM