Branża sadownicza narzeka na mechanizm wycofania z rynku

Autor: Agrobiznes w TVP 12 lutego 2016 15:24

Branża sadownicza narzeka na mechanizm wycofania z rynku To co miało być pomocą dla branży sadowniczej sprawia coraz większe kłopoty/ fot. shutterstock

Agencja Rynku Rolnego rozdaje tysiące ton owoców i warzyw od polskich sadowników. Jednak to co miało być pomocą dla branży sadowniczej sprawia coraz większe kłopoty – informuje Agrobiznes w TVP.

Docierają sygnały, że jabłka rozdawane są wszystkim i niekoniecznie trafiają do ubogich. Co więcej, w niektórych miejscach można wziąć ich niemal nieograniczoną ilość. Handlujący sadownicy nie kryją oburzenia.

Według ARR owoce i warzyw powinny trafiać do odpowiednich placówek i potrzebujących w ilościach, które nie powinny mieć wpływu na ogólną ilość sprzedaży.

Narzekają nie tylko ci, którzy mają teraz problem ze sprzedażą ale i sadownicy, którzy zdecydowali się na przekazanie owoców i warzyw i dostali od agencji zapłatę. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych ale jak poinformowało ministerstwo finansów, będą musieli odprowadzić od nich podatek VAT.  

Zobacz więcej w Agrobiznesie w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM