Brakuje rąk do pracy. Przyczyną są trudności w uzyskiwaniu wiz przez Ukraińców

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 09 września 2016 08:19

Brakuje rąk do pracy. Przyczyną są trudności w uzyskiwaniu wiz przez Ukraińców Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

Bezpośrednią przyczyną kłopotów z dostępem do odpowiedniej ilości pracowników z Ukrainy potrzebnych do zbiorów owoców są trudności w uzyskiwaniu przez nich wiz – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników, poseł (PSL).

Temat ten będzie jednym z postulatów poniedziałkowego protestu. - Od kilku miesięcy interweniujemy w tej sprawie w Polsce i naszych placówkach konsularnych na Ukrainie – przyznaje.

Maliszewski tłumaczy, że latem sytuacja nieco się poprawiła, ale jak widać na krótko. - W opinii Związku Sadowników RP przyczyną są bardzo odległe terminy rozpatrywania wniosków wizowych i konieczność wnoszenia przez potencjalnych pracowników dodatkowych (być może korupcyjnych opłat) – mówi.

 - Nie może być tak, że sami sobie ograniczamy konkurencyjność i nie pozwalamy sadownikom w tym jakże trudnym dla nich momencie minimalizować kosztów i terminowo zebrać wszystkich owoców – podsumował prezes Związku Sadowników. 

Związek Sadowników RP organizuje 12 września protest w Warszawie. Ruszy spod pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM