Brakuje pracowników do prac sezonowych. To efekt programu 500 plus

Autor: Gazeta Wyborcza 09 czerwca 2016 15:32

Brakuje pracowników do prac sezonowych. To efekt programu 500 plus Pracę rzucają nie tylko matki, ale też ojcowie. Brakuje pracowników do prac sezonowych, m.in. na plantacjach truskawek czy w szkółkach ogrodniczych / fot. shutterstock

Eksperci przewidywali, że negatywnym skutkiem wprowadzenia rządowego programu "Rodzina 500 plus" będzie wycofanie się kobiet z rynku pracy. Nie pomylili się - informuje Gazeta Wyborcza.

Pracę rzucają nie tylko matki, ale też ojcowie. Brakuje pracowników do prac sezonowych, m.in. na plantacjach truskawek czy w szkółkach ogrodniczych, ale też do pracy stałej na podstawie umowy o pracę.

Pani Danuta Stolc, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego we wsi Miechucino w powiecie kartuskim, zdecydowała się w tym roku po raz pierwszy na umieszczenie na jednym z portali ogłoszenia o przyjęciu do pracy przy zbiorze truskawek.

Jak mówi na łamach Gazety Wyborczej, jest duży problem ze znalezieniem pracowników. W ubiegłym roku ludzie sami przychodzili do pracy. 

Właściciel szkółki ogrodniczej na Żuławach Wiślanych tłumaczy, że oferuje 15 zł za godzinę, a mimo to nie ma ludzi do pracy. 

Więcej w Gazecie Wyborczej. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM