Bogucki: Firmy ubezpieczeniowe znały prognozy pogody dlatego nie ubezpieczały upraw

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 26 kwietnia 2017 12:05

Bogucki: Firmy ubezpieczeniowe znały prognozy pogody dlatego nie ubezpieczały upraw Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi / fot. żelazna studio

Między innymi o programach pomocowych i problemach polskich rolników mówił w Szepietowie Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa - informuje strefaagro.pl.

–  W sadach mogą być duże straty, ale teraz nie da się jeszcze ich ocenić, one będą widoczne dopiero za jakiś czas – podkreślał wiceminister rolnictwa.

Odniósł się także do systemu ubezpieczeń rolniczych, wielu sadowników nie zdążyło się bowiem ubezpieczyć. Tłumaczył, że pełny proces zmiany ustawy został przeprowadzony bardzo szybko.

– Ale nie byliśmy w stanie przekonać firm ubezpieczeniowych, by równie szybko przygotowały ofertę i zaczęły ubezpieczać – mówił.

Zdradził również swoje przypuszczenia dlaczego tak się stało. Uważa, że firmy ubezpieczeniowe znały już prognozy pogody, wiedziały, że idą przymrozki.

Dodał jednak, że w ciągu ostatnich pięciu lat firmy ubezpieczeniowe wypłaciły rolnikom odszkodowania o łącznej wartości 1,9 mld zł , a ze składek wpłynęło do ich budżetów 1,8 mld zł. Dopłaciły więc 100 mln zł.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM