Będę dodatkowe pieniądze na "Przywracanie potencjału"?

$data.author.description Autor: MP, Farmer.pl 24 lutego 2015 14:07

Będę dodatkowe pieniądze na "Przywracanie potencjału"? fot. shutterstock.com

Zabrakło pieniędzy na "Przywracanie potencjału". Zarząd KRIR pyta Ministerstwo Rolnictwa, czy resort planuje przesunięcie na ten cel środków, dostępnych jeszcze w ramach PROW 2007-2014.

Po ostatnim naborze na działanie 126 "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęski żywiołowej" z PROW 2007-2013 zabrakło pieniędzy dla połowy rolników zabiegających o pomoc.

ARiMR wyjaśniła wtedy, że nie należy spodziewać się dodatkowych środków. Stanowisko takie potwierdziło Ministerstwo Rolnictwa. Na ten cel przeznaczono 100 mln euro. - Aktualnie nie przewiduje się podjęcia działań związanych z przesunięciem dodatkowych środków na ten instrument wsparcia - dodano.

Potrzebę zwiększenia budżetu na Przywracanie potencjału dostrzegł zarząd KRIR, który  zwrócił się do ministra "w związku z dużą liczbą rolników dotkniętych klęskami żywiołowymi w 2015 r." z takim pytaniem i sugestią: "czy resort rolnictwa planuje przesunąć niewykorzystane środki z innych działań na działanie 126? W opinii wielu rolników najlepszym sposobem na wykorzystanie pozostałych środków z innych działań PROW 2007-2013 byłaby pomoc osobom poszkodowanym."

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM