Będą kolejne protesty ws. przebiegu linii wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa?

Autor: www.echodnia.eu/www.sadyogrody.pl 09 sierpnia 2016 14:43

Będą kolejne protesty ws. przebiegu linii wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa? Teraz kłopot mają między innymi w gminach Stromiec, Promna, Jasieniec i Białobrzegi. Taki właśnie korytarz dla przebiegu linii wskazują teraz Polskie Sieci Energetyczne / fot. pixabay.com

Początkowo planowano poprowadzić linię wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa wzdłuż drogi krajowej numer 50. Zaprotestowali mieszkańcy i samorządowcy między innymi z gmin Chynów, Pniewy oraz Warka. Po blokadach drogi i protestach Polskie Sieci Energetyczne wskazały nową lokalizację - informuje echodnia.eu.

Teraz kłopot mają między innymi w gminach Stromiec, Promna, Jasieniec i Białobrzegi. Taki właśnie korytarz dla przebiegu linii wskazują teraz Polskie Sieci Energetyczne. Jak mówią samorządowcy, wiadomość ta spadła na nich jak grom z jasnego nieba.

Jak mówi Wojciech Nowak, wójt gminy Promna, będą rozmawiać i argumentować. Chcą spotkać się z parlamentarzystami, poproszą o rozmowy z inwestorem oraz w urzędach centralnych. Mieszkańcy są zdenerwowani całą sytuacją. Nie wykluczają, że tak jak sąsiedzi zza miedzy będą blokować drogi. Nowak zapewnia, że nie zostawią tak tej sprawy.

Poza stratami ekologicznymi nikt nie ukrywa, że budowa może uderzyć po kieszeni mieszkańców. Nowa inwestycja może wpłynąć na spadek wartości ziemi, ograniczy też możliwości inwestycyjne samorządów.

Więcej na echodnia.eu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM