Badania techniczne ciągników będą wykonywane tylko w stacji okręgowej?

Autor: Agrobiznes TVP 19 maja 2015 11:17

Badania techniczne ciągników będą wykonywane tylko w stacji okręgowej? fot. shutterstock

Już od stycznia 2016 r. badania pojazdów o masie powyżej trzy i pół tony będą mogły wykonywać tylko stacje okręgowe. Organizacje rolnicze i transportowe są oburzone, a rolnicy widzą kolejny prawny absurd - podano w programie "Agrobiznes" w TVP.

Organizacje rolnicze i transportowe widzą w tym rozwiązaniu sporo minusów. Ciągnik jedzie dużo wolniej niż samochód, dlatego przejazd do okręgowej stacji mógłby zająć nawet cały dzień. Co w sytuacji kiedy rolnik ma więcej niż jeden ciągnik?

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji już wystąpiło do ministra infrastruktury i rozwoju z wnioskiem w sprawie nowelizacji ustawy.

Sam pomysł jest dobry, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie tylko sam dojazd zajmie rolnikowi dużo czasu, ale i utrudni to poruszanie się po drogach innym pojazdom. Dużo łatwiej by było jakby taka stacja przyjechała na miejsce.

Jest na to szansa. W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju przygotowywany  jest projekt założeń, dotyczących gruntownej nowelizacji ustawy. Jedną ze zmian proponowanych w projekcie założeń jest wprowadzenie możliwości przeprowadzania badań technicznych maszyn rolniczych poza stacją kontroli pojazdów.

Niestety jest to ciągle projekt. Jeśli do stycznia nic się nie zmieni, to rolników czekają długie wyprawy do stacji kontroli pojazdów.

Zobacz więcej w programie "Agrobiznes" w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM