Artur Dunin, poseł PO: PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 01 sierpnia 2016 10:43

Artur Dunin, poseł PO: PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo Poseł Platformy Obywatelskiej przyznał, że nasz kraj coraz mniej liczy się na świecie, co wynika z działań podejmowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego / fot. shutterstock

Poseł Artur Dunin z Platformy Obywatelskiej, członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma pomysłu na polskie rolnictwo, przez co szkodzi polskiej racji stanu.

Artur Dunin skomentował oskarżenia wysuwane przez Polskie Stronnictwo Ludowe, które jednoznacznie krytykuje działania PiS adresowane do rolników. Poseł Platformy Obywatelskiej przyznał, że nasz kraj coraz mniej liczy się na świecie, co wynika z działań podejmowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Wpływa to niekorzystnie na rodzimych producentów rolnych.

- W pomyśle obniżenia wieku emerytalnego nie są uwzględnieni rolnicy. W zmianach wprowadzonych przez PiS do ustawy o OZE ogranicza się w niekorzystny sposób rolników. Nikt nie będzie tym zainteresowany. Odcina się kolejną rzecz, a przez to podwyższa koszty produkcji rolniczej – zauważył Artur Dunin.

Artur Dunin zwracał również uwagę, że w okresie poprzednich rządów PiS krytykował praktycznie wszystkie działania skierowane do rolników. Dzisiaj robi niewiele, aby poprawić sytuację polskiej branży rolno-spożywczej.

- Wszystkie działania naszego rządu były odżegnywane od czci i wiary. Tak naprawdę dzięki nagonce, którą PiS uprawiało przez 8 lat na polskiej wsi, udało im się wygrać wybory. Dzisiaj nie mając pomysłu na polskie rolnictwo szkodzą tak naprawdę nawet polskiej racji stanu. Przecież to polskie rolnictwo w dużej mierze odpowiada za dobre wyniki eksportu. Warto podkreślić, że nie chodzi po prostu o rolnictwo, ale o polskie rolnictwo. Wicepremier Morawiecki cały czas podkreśla, że w polskiej gospodarce powinno być więcej „polskiej gospodarki”. W znacznym stopniu jest to właśnie produkcja rolna, które odpowiada za dużą część polskiej sprzedaży zagranicznej i PKB – komentował poseł Dunin.

Więcej na www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM