ARR zakończyła przyjmowanie wniosków o wycofanie z rynku. Współczynnik przydziału wynosi 0,19

Autor: www.sadyogrody.pl/ARR 23 czerwca 2017 13:36

ARR zakończyła przyjmowanie wniosków o wycofanie z rynku. Współczynnik przydziału wynosi 0,19 fot. shutterstock

Agencja Rynku Rolnego w dniu 22.06.2017 r. zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla jabłek. Operację przeprowadzić mogły tylko organizacje producentów.

W związku z powyższym, powiadomienia dla ww. produktu złożone po dniu 22.06.2017 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii za operacje wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.

Na podstawie § 6a ust. 4 pkt 2) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1523, ze zm.), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że dla ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych w dniu 22.06.2017 r. określono następującą wysokość współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do:

- jabłka - 0,19 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM