ARR zakończyła przyjmowanie wniosków o wsparcie dla producentów owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 17 lutego 2015 11:18

ARR zakończyła przyjmowanie wniosków o wsparcie dla producentów owoców i warzyw fot. shutterstock.com

Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że z uwagi na przekroczenie dostępnych ilości 16 lutego 2015 r. zakończyło się przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku niektórych owoców i warzyw.

Przypomnijmy, że wnioski o rekompensaty dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo przyjmowano tylko przez jeden dzień. Można je było składać w terenowych oddziałach Agencji.

Jak informuje ARR, powiadomienia złożone po 16 lutego 2015 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii za operacje wycofania z rynku w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.

Przydzielone Polsce ilości produktów, które będą mogą zostać objęte ww. operacjami to 155 700 ton w przypadku jabłek i gruszek oraz 18 650 ton w przypadku pomidorów, ogórków, papryki słodkiej i marchwi.

Jednocześnie poinformowano, że dla powiadomień złożonych w dniu 16 lutego 2015 r. określono następujące współczynniki przydziału:

- dla produktów objętych ilością 155 700 ton współczynnik przydziału wynosi 0,34
- dla produktów objętych ilością 18 650 ton współczynnik przydziału wynosi 0,50.

Oznacza to, że producenci owoców i warzyw, którzy w poniedziałek złożyli do ARR powiadomienia będą mogli dokonać wycofania lub niezbierania i otrzymać rekompensatę od 34 do 50 proc. zgłoszonych ilości produktów.

Wsparcie udzielane jest w odniesieniu do operacji wycofania z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję oraz na inne przeznaczenia, tj. pasze dla zwierząt i spalanie w biogazowniach.

Jak podaje ARR, czynności wycofania produktów realizowane w ramach tego mechanizmu muszą zostać zrealizowane do dnia 30 czerwca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM