ARR wydała ok. 650 decyzji dot. wypłaty środków za wycofanie z rynku

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 19 lipca 2016 08:42

ARR wydała ok. 650 decyzji dot. wypłaty środków za wycofanie z rynku Agencja Rynku Rolnego od 1 lipca rozpoczęła wypłatę środków za wycofanie produktów z rynku w ramach embargo / fot. shutterstock

Agencja Rynku Rolnego wraz z początkiem lipca rozpoczęła wypłatę środków za wycofanie produktów z rynku w ramach embargo. Jak informuje w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl rzecznik prasowy ARR, do dnia dzisiejszego agencja wydała około 650 decyzji dot. wypłaty rekompensat.

Karolina Dziewulska-Siwek dodaje, ze ARR na bieżąco po wydaniu decyzji wypłaca środki finansowe. Decyzje są wydawane od 1 lipca br.  przez Dyrektora OT, w którym zostało złożone powiadomienie. Do dnia dzisiejszego ARR wydała ok. 650 decyzji. Ostateczny termin wypłaty wsparcia dla producentów upływa z dniem 30 września 2016 r. do tego dnia wszystkie środki muszą zostać wypłacone przez ARR – tłumaczy.

Po wprowadzeniu embarga Komisja Europejska uruchomiła mechanizm rekompensat w zamian za przekazanie owoców do darmowej dystrybucji. Limity do wykorzystania w ubiegłym roku to prawie 300 tys. ton jabłek i gruszek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM