ARR wydała 1600 decyzji dot. wypłaty środków za wycofanie z rynku

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 sierpnia 2016 15:00

ARR wydała 1600 decyzji dot. wypłaty środków za wycofanie z rynku Wraz z początkiem lipca Agencja Rynku Rolnego rozpoczęła wypłatę środków za wycofanie owoców i warzyw z rynku w ramach unijnego mechanizmu / fot. shutterstock

Wraz z początkiem lipca Agencja Rynku Rolnego rozpoczęła wypłatę środków za wycofanie owoców i warzyw z rynku w ramach unijnego mechanizmu. Jak informuje w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl rzecznik prasowy ARR, do dnia wczorajszego (03.08) agencja wydała około 1 600 decyzji dot. wypłaty rekompensat.

Decyzje są wydawane od 1 lipca br.  przez Dyrektora OT, w którym zostało złożone powiadomienie. Karolina Dziewulska-Siwek, rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego informuje, że do dnia wczorajszego (03.08) wydano łącznie około 1 600 decyzji na kwotę około 97,2 mln złotych. Ostateczny termin wypłaty wsparcia dla producentów upływa z dniem 30 września 2016 r. do tego dnia wszystkie środki muszą zostać wypłacone przez ARR.

Po wprowadzeniu embarga Komisja Europejska uruchomiła mechanizm rekompensat w zamian za przekazanie owoców do darmowej dystrybucji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM