ARR przyjmuje dodatkowe wnioski o wycofanie owoców i warzyw z rynku

Autor: www.portalspozywczy.pl / ARR 12 stycznia 2016 10:30

ARR przyjmuje dodatkowe wnioski o wycofanie owoców i warzyw z rynku Można składać dodatkowe wnioski do ARR; fot. shutterstock.com

Prezes Agencji Rynku Rolnego poinformował, że pozostała do wykorzystania ilość: 3 421,915 ton jabłek i gruszek; 93,765 ton z pomidorów, marchwi, papryki, ogórków oraz korniszonów oraz 0,23 tony kapusty, kalafiorów, brokułów, pieczarek oraz owoców miękkich, które mogą zostać objęte wsparciem i rekompensatami za straty spowodowane rosyjskim embargiem.

W związku z tym można składać dodatkowe powiadomienia dotyczące ww. produktów do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę nie później jednak niż 7 dni przed dniem planowanego przeprowadzenia danej operacji.

Realizacja operacji wycofania z rynku produktów w celu bezpłatnej dystrybucji lub innego przeznaczenia musi być zakończona do 30 czerwca 2016 r.

Jak dodano w komunikacie ARR, w dniu,  którym suma ilości produktów wynikająca z dodatkowych powiadomień przekroczy ww. ilość produktów, prezes Agencji poda do publicznej wiadomości na stronie internetowej informację o: zakończeniu przyjmowania dodatkowych powiadomień oraz wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do ilości produktów wynikających z dodatkowych powiadomień złożonych do tego dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM