ARR podała dostępne ilości produktów do wycofania w ramach embargo

Autor: www.sadyogrody.pl/ARR 30 kwietnia 2016 12:19

ARR podała dostępne ilości produktów do wycofania w ramach embargo ARR podała po publicznej wiadomości informacje o dostępnych ilościach produktów do rozdysponowania w ramach embargo. / fot. shutterstock

ARR podała po publicznej wiadomości informacje o dostępnych ilościach produktów do rozdysponowania w ramach embargo.

Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, iż pozostała do wykorzystania ilość:

- 1 248,240 ton jabłek i gruszek,
- 902,300 ton z grupy obejmującej produkty: pomidory; marchew; słodka papryka; ogórki oraz korniszony,
- 247,760 ton z grupy obejmującej produkty: kapusta; kalafiory; brokuły; pieczarki; owoce miękkie,
- 1 271,320 ton śliwek i winogron,
- 1 821,600 ton brzoskwiń.

Zgodnie z § 5b ust. 3 ww. rozporządzenia Rady Ministrów, w dniu w którym suma ilości produktów wynikająca z dodatkowych powiadomień przekroczy ww. ilość produktów, Prezes Agencji Rynku Rolnego poda do publicznej wiadomości na stronie internetowej Agencji informację o:

- zakończeniu przyjmowania dodatkowych powiadomień;
- wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do ilości produktów wynikających z dodatkowych powiadomień złożonych w tym dniu.

Jednocześnie należy pamiętać, że w przypadku złożenia do ARR znacznej liczby powiadomień, w których zgłoszone ilości produktów, dotyczące wycofań z rynku, przekroczą dostępne ilości do wykorzystania w ramach danej grupy, wówczas dla tej grupy współczynnik przydziału może zostać określony na poziomie 0,00.

Oznacza to, że żadna ilość produktów z tej grupy nie zostanie przydzielona producentom do przeprowadzenia operacji wycofania w ramach rozdysponowania, o którym mowa w § 5b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014r. 

Producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców i warzyw z przeznaczeniem na bezpłatna dystrybucję i inne przeznaczenie w dniach i godzinach pracy poszczególnych OT ARR, tj. od dnia 4 maja 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM