ARR: Od 30 września wnioski na wycofywanie owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl/ARR 27 września 2016 08:14

ARR: Od 30 września wnioski na wycofywanie owoców i warzyw ARR poinformowała, że począwszy od piątku 30 września, to jest od dnia wejscia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 5 września, uruchamia kolejny mechanizm WPR „Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw” / fot. shutterstock

ARR poinformowała, że począwszy od piątku 30 września, to jest od dnia wejscia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 5 września, uruchamia kolejny mechanizm WPR „Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw”.

Producenci zainteresowani wsparciem od 30 września mogą składać, do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego, powiadomienie – na udostępnionym na stronie internetowej ARR formularzu.

ARR podkreśla, iż powiadomienia złożone przed ww. terminem tj. 30 września nie będą mogły zostać rozpatrzone.

Łączna ilość produktów, którą będzie można zgłosić do przeprowadzenia operacji wycofania, wyniesie maksymalnie: 200 ton dla jednego rolnika indywidualnego, a dla jednej organizacji producenckiej – 20 000 ton.

Ponadto organizacje charytatywne, które będą odbierać wycofane z rynku owoce i warzywa z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję, będą musiały mieć status organizacji pożytku publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM