ARR: Do końca sierpnia winiarze zobowiązani są do złożenia deklaracji

Autor: www.sadyogrody.pl/ARR 09 sierpnia 2016 13:19

ARR: Do końca sierpnia winiarze zobowiązani są do złożenia deklaracji Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw położonych na terenie Polski wpisani do ewidencji Agencji Rynku Rolnego są zobowiązani złożyć deklaracje do 31 sierpnia 2016 r. / fot. shutterstock

Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw położonych na terenie Polski wpisani do ewidencji Agencji Rynku Rolnego są zobowiązani złożyć deklaracje do 31 sierpnia 2016 r.

Producenci, którzy zostali wpisani po raz pierwszy do ewidencji na rok gospodarczy 2016/2017 są zobowiązani złożyć deklarację o:
- szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym.

Natomiast producenci, którzy zostali wpisani w latach ubiegłych/ już widnieli w ewidencji i w tym roku gospodarczym także są wpisani składają deklaracje o:
- szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym;
- ilości win wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku gospodarczym;
- zapasach win i moszczów winogronowych na dzień 31 lipca 2016r.;
- ilości usuniętych w poprzednim roku gospodarczym produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina lub moszczu winogronowego w przypadku powstania obowiązku wycofania tych produktów czyli kiedy produkcja wina lub moszczu gronowego przekracza 25 hl rocznie.

Deklaracje o zapasach win lub moszczów winogronowych można wysłać pocztą albo złożyć osobiście w Centrali Agencji Rynku Rolnego w Warszawie przy Karolkowej 30. Niezbędne formularze znajdują się na stronie internetowej ARR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM