ARR: Do końca lutego zostaną wypłacone wszystkie środki z I transzy pomocy

Autor: www.sadyogrody.pl 11 lutego 2015 10:33

ARR: Do końca lutego zostaną wypłacone wszystkie środki z I transzy pomocy fot. shutterstock.com

Jak poinformowała portal www.sadyogrody.pl Agencja Rynku Rolnego (ARR), 100 proc. wsparcia dla producentów owoców i warzyw w ramach tzw. pierwszej transzy pomocy, zostanie wypłacone do końca lutego 2015 r.

- Komisja Europejska uruchomiła do tej pory trzy transze tymczasowego, nadzwyczajnego wsparcia dla producentów warzyw i owoców. Na podstawie rozporządzenia delegowanego  Komisji Unii Europejskiej nr 932/2014 w celu zdjęcia z rynku nadwyżek warzyw i owoców  wdrożono: wycofanie z rynku, zielone zbiory i niezbieranie owoców i warzyw. W ramach realizacji mechanizmu wydano w Polsce 2128 decyzji administracyjnych skutkujących wypłatą funduszy z tak zwanej pierwszej transzy. Obecnie wypłacono blisko 52 mln zł. Prognozuje się, że  100 proc. wsparcia z pierwszego mechanizmu zostanie wypłacone do końca obecnego miesiąca – podało biuro prasowe ARR.

20 grudnia 2014 r. KE uruchomiła trzecią transzę pomocy i opublikowała rozporządzenie delegowane nr 1371/2014. - Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiednich przepisów krajowych wdrażających trzeci mechanizm w Polsce – podała ARR.

Jak już pisał serwis www.sadyogrody.pl, We wtorek 10 lutego 2015 r., na Radę Ministrów trafi projekt rozporządzenia, które umożliwi uruchomienie trzeciej transzy wycofywania niektórych owoców i warzyw w ramach pomocy dla rolników poszkodowanych przez rosyjskie embargo.

Czytaj także: Ruszy trzecia transza pomocy dla producentów owoców i warzyw

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM