ARiMR: Złożono dopiero 718 tys. wniosków o płatności bezpośrednie za 2016 rok

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 11 maja 2016 13:09

ARiMR: Złożono dopiero 718 tys. wniosków o płatności bezpośrednie za 2016 rok do 10 maja rolnicy złożyli do ARiMR tylko 718 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok / fot. shutterstock

Komisja Europejska podjęła decyzję o wydłużeniu do 15 czerwca 2016 roku okresu składania wniosków o tegoroczne płatności bezpośrednie. Jednak czasu ubywa a do 10 maja rolnicy złożyli do ARiMR tylko 718 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

Jest to decyzja, o którą Polska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zabiegał; decyzja w interesie polskich rolników. Będą oni mieli więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.


Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM