ARiMR: Z tytułu niekorzystnych umów najmu agencja straciła ok. 6 mln zł

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 20 czerwca 2016 08:43

ARiMR: Z tytułu niekorzystnych umów najmu agencja straciła ok. 6 mln zł Daniel Obajtek, prezes ARiMR/ fot. za ARiMR

Prezes ARiMR, Daniel Obajtek poinformował na konferencji prasowej o audycie przeprowadzonym przez firmę Ernst &Young dotyczącym wynajmu nieruchomości dla ARiMR w poprzednich latach.

Jak wynika z przeanalizowanych 122 umów najmu, w niektórych przypadkach czynsz obciążający Agencję znacznie przekraczał ceny rynkowe najmu, które kształtowały się w okresie zawierania umów na danym terenie. Łączna strata z tytułu niekorzystnych finansowo umów wynosi około 6 mln zł.

Niekorzystne umowy zawierali ówcześni dyrektorzy oddziałów regionalnych Agencji, często łamiąc obowiązujące procedury. Prezes Obajtek zapewnił, że będą prowadzone renegocjacje tych umów. Zapowiedział również zwiększenie nadzoru Centrali ARiMR nad wewnętrznymi procedurami oraz zgłaszanie do organów ścigania przypadków naruszeń prawa.

Daniel Obajtek poinformował również o zmniejszeniu - o cztery - liczby departamentów w Centrali Agencji oraz o zmianach w statucie. Powiedział także, że udało się podwyższyć płace najmniej zarabiającym pracownikom ARiMR bez zwiększania puli środków przeznaczonych na płace.

Prezes Obajtek poinformował również, że ARiMR chce w przyszłości uniezależnić się od zewnętrznych dostawców systemów i usług informatycznych i w tym celu wzmocniony zostanie Departamentu Informatyki. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie Zamiejscowego Wydziału Informatyki w Lublinie.

Do jego zadań będzie należało utrzymanie i rozwijanie kluczowych systemów informatycznych Agencji. Docelowo w tym wydziale będzie pracowało 70 osób. Obecnie kończy się procedura wyboru siedziby w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM