ARiMR wywiązała się z obietnicy. Dopłaty bezpośrednie za 2015 r. zostały wypłacone

$data.author.description Autor: Farmer.pl 07 lipca 2016 08:47

ARiMR wywiązała się z obietnicy. Dopłaty bezpośrednie za 2015 r. zostały wypłacone Prawie wszyscy rolnicy odebrali już należne dopłaty bezpośrednie. Polska wywiązała się w terminie z przekazania rolnikom należności / fot. Fotolia

Prawie wszyscy rolnicy odebrali już należne dopłaty bezpośrednie. Polska wywiązała się w terminie z przekazania rolnikom należności, chociaż UE dopuściła w tym roku dłuższe wypłacanie dopłat - informuje farmer.pl.

Wnioski za 2015 r. złożyło 1 mln 350 tys. beneficjentów. Trudności z systemem informatycznym doprowadziły do opóźnienia w realizacji wypłat. Do 13 czerwca wypłacono 13 mld 700 mln zł, tj. 95,1 proc. należności. Prezes ARiMR deklarował zakończenie dopłat do 30 czerwca, choć UE dopuściła w tym roku wypłatę dopłat do 15 października. Kiedy będzie 100 proc. realizacji wypłaty dopłat? – pytała poseł Teresa Hałas.

„Z nieukrywaną satysfakcją” wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki oznajmił, że na dzień dzisiejszy mamy  1 mln 348 tys. zrealizowanych płatności, tj. 99 i pół proc. rolników otrzymało należność. 14,2 mld zł jest już wypłacone, do wypłaty pozostał niecały procent przewidzianej kwoty.

Mimo to ministerstwo podkreślało, że zobowiązuje się do 30 czerwca wypłacić dopłaty i zapowiedzi te zrealizowało. Dotrzymaliśmy słowa, teraz trwają jeszcze kontrole na miejscu, wyjaśniane są błędy we wnioskach – to kilka tysięcy przypadków w skali kraju, nieznaczna liczba - mówił.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM