ARiMR: Wypłaty dopłat bezpośrednich uzależnione od przygotowania systemu IT

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 listopada 2015 15:52

ARiMR: Wypłaty dopłat bezpośrednich uzależnione od przygotowania systemu IT ARiMR: Kiedy zostanie uruchomione system IT i tym samym ruszą wypłaty dopłat?

Jak poinformował serwis www.farmer.pl, wykonawca systemu informatycznego obsługującego wypłatę dopłat przez ARiMR w połowie listopada poddał się – jednak ponaglony, dopiero wczoraj "postawił system", który pozwoli agencji przystąpić do pracy nad listami do wypłaty płatności – taką informację przedstawił podczas sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prezes ARiMR Andrzej Gross.

Niektóre elementy systemu miały być uruchomione dopiero w kwietniu 2016 roku – zapowiadała agencja we wcześniejszym piśmie do ministra. Potem nastąpił "cud" – jak mówili niektórzy posłowie, i po tygodniu okazuje się, że system jednak ma być gotowy na czas.

Prezes Andrzej Gross wyjaśnił, że nie nastąpił "cud", agencja podejmowała działania zaraz po poinformowaniu przez wykonawcę o trudnościach – żądała przyspieszenia pracy i przygotowania systemu, wykonania umowy. Firma działała, dzieliła prace na moduły, aby termin postawienia systemu umożliwił wypłatę dopłat od 1 grudnia.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM