ARiMR wydłuża termin składania wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 28 sierpnia 2015 10:44

ARiMR wydłuża termin składania wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom Do 16 września młodzi rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie premii z PROW 2014 - 2020/ fot. shutterstock.com

Do 16 września, czyli dwa tygodnie dłużej niż pierwotnie zakładano, można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z PROW na lata 2014 - 2020.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, listem poleconym lub pocztą kurierską do kierownika biura powiatowego Agencji, właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Nabór rozpoczął się 20 sierpnia i w ciągu pięciu dni jego trwania młodzi rolnicy złożyli w ARiMR 158 takich wniosków.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014 - 2020 do rozdysponowania jest 718 mln euro na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania.

Premie dla młodych rolników w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 będą różnić się od tych ze "starego" PROW-u. Najważniejsza zmiana polega na tym, że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego i prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną po złożeniu wniosku o premię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM