ARiMR ustala kto zawinił ws. systemu do naliczania dopłat bezpośrednich

Autor: Agrobiznes w TVP 11 lutego 2016 13:13

ARiMR ustala kto zawinił ws. systemu do naliczania dopłat bezpośrednich Agencja Restrukturyzacji sprawdza kto zawinił w sprawie nie przygotowania na czas systemu informatycznego do naliczania dopłat bezpośrednich/ fot. shutterstock

Celowe działanie czy kompletna nieodpowiedzialność? Agencja Restrukturyzacji sprawdza kto zawinił w sprawie nie przygotowania na czas systemu informatycznego do naliczania dopłat bezpośrednich. Już teraz wiadomo, że kłopoty z komputerową obsługą wniosków szybko się nie skończą ale wypłata pieniędzy dla rolników jest w żadnej sposób zagrożona – informuje Agrobiznes w TVP.

Nawozy, środki ochrony roślin i paliwo – wiosna to najważniejszy czas w wegetacji roślin i czas największych wydatków dla rolników. Im większe gospodarstwo tym wyższe koszty dlatego nie ma się co dziwić, że wszyscy rolnicy czekają na wypłatę dopłat bezpośrednich.

Ważne jest, żeby pieniądze trafiły do rolników przed rozpoczęciem prac polowych. Od 1 grudnia do 9 lutego ARiMR wypłaciła ponad 3 mln zł. Pieniądze dostało blisko 800 tys. rolników. Licząc z zaliczkami wypłacono już ponad 6 mln zł. W efekcie udało się wypłacić ponad 40 proc. pieniędzy.

Pytanie tylko czy musiało do tego dojść i kto zawinił w sprawie systemu? Trwają prace nad ustaleniem tego.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM