ARiMR: Stawki pomocy suszowej będą mniejsze niż zapowiadano

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 15 października 2015 15:16

ARiMR: Stawki pomocy suszowej będą mniejsze niż zapowiadano Współczynnik korygujący wynosi 0,81; fot. shutterstock.com

Agencja zakończyła weryfikację wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, którym tegoroczna susza zniszczyła w znacznym stopniu plony oraz plantatorom czarnej porzeczki, którzy z powodu niskich cen ponieśli straty finansowe. Wnioski o taką pomoc można było składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 września 2015.

Rolnicy, którzy ubiegali się o pomoc w związku z suszą złożyli w tym czasie w ARiMR ok. 174 tys. wniosków o pomoc. Wynikająca z nich kwota jest wyższa od 450 mln zł zaplanowanych na ten cel w tegorocznym budżecie krajowym.

Dlatego, aby wszyscy poszkodowani mogli dostać wsparcie finansowe, konieczne było zastosowanie współczynnika korygującego, który wynosi 0,81. 

Teraz kierownicy biur powiatowych wydają decyzję administracyjne w sprawie przyznawania pomocy i już wkrótce rolnicy zaczną otrzymywać należne im pieniądze.

Natomiast rolnicy, którzy w 2015 roku byli producentami owoców czarnej porzeczki i z powodu niskich cen ponieśli straty, złożyli do ARiMR 14,1 tys. wniosków. Wszystkie wnioski zostały już zweryfikowane i kierownicy biur powiatowych przystąpią do wydawania decyzji  o przyznaniu wsparcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM