ARiMR: "Restrukturyzacja małych gospodarstw" ruszy w I kw. 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 22 października 2015 10:23

ARiMR: "Restrukturyzacja małych gospodarstw" ruszy w I kw. 2016 r. Andrzej Gross, Prezes ARiMR/ fot. www.arimr.gov.pl

- Przyjmowanie wniosków na działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ruszy na początku przyszłego roku - powiedział w środę Andrzej Gross, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podczas zorganizowanej konferencji prasowej.

- To działanie jest zupełnie nowym instrumentem wsparcia dedykowanym właśnie dla małych gospodarstw, a małych gospodarstw w Polsce jest najwięcej. Tak więc musi być efekt zwiększenia wielkości czy wartości ekonomicznej tego gospodarstwa po zastosowaniu tej pomocy – zaznaczył prezes ARiMR.

Dodał, że ze strony Agencji potrzebna jest wielka akcja informacyjna, ale także i promocyjna tego instrumentu. - Musimy dokładnie objaśnić, jakie kryteria trzeba spełnić, jakie ewentualnie zmiany trzeba dokonać w gospodarstwie – mówił.

- W ten proces muszą być włączeni doradcy z ośrodków doradztwa rolniczego, ale także przedstawiciele izb rolniczych i firm komercyjnych, dlatego że beneficjentów będzie bardzo dużo. Chociażby z tego względu, że 70 proc. gospodarstw w Polsce to są małe gospodarstwa – oznajmił Gross.

Przyznał, że spodziewane jest bardzo duże zainteresowanie, dlatego proces ten trzeba dobrze przygotować. - Od miesięcy trwają spotkania i konferencje informacyjne we wszystkich województwach. Informujemy i przedstawiamy istotę tego działania, bo jest to działanie całkowicie nowe – powiedział szef ARiMR.

 Agencja planuje jeszcze w tym roku ogłoszenie dwóch naborów wniosków z PROW 2014-2020. Będzie to działanie ,,Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN" oraz ,,Rozwój przedsiębiorczości- rozwój usług rolniczych". Jak poinformowano na konferencji prasowej, obecnie trwają prace nad rozporządzeniami dotyczącymi tych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM