ARiMR przeznaczy 6 mln zł na promocję. Prezes nie wywiązał się z zapowiedzi

$data.author.description Autor: Farmer.pl 29 kwietnia 2016 11:53

ARiMR przeznaczy 6 mln zł na promocję. Prezes nie wywiązał się z zapowiedzi Na początku prezes ARiMR Daniel Obajtek zapowiedział, że ograniczy wydatki na ARiMR, w szczególności na promocję. / fot. MP, farmer.pl

ARiMR przeznaczy 6 mln zł na informację i promocję. To niemała część budżetu ARiMR. I znacznie większa, niż trafiała dotąd na ten cel - informuje farmer.pl.

Na początku prezes ARiMR Daniel Obajtek zapowiedział, że ograniczy wydatki na ARiMR, w szczególności na promocję.

Tymczasem jednak „Informacja o projekcie planu finansowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2016 rok do projektu ustawy budżetowej na rok 2016”, przedłożona w Senacie, zawiera zapis zapowiadający zwiększenie wydatków na cele promocyjno-informacyjne. Wcale nie chodzi o milion, ale o blisko sześć milionów złotych.

„Usługi związane z działalnością informacyjno-promocyjną - planowane wydatki na 2016 rok w kwocie 5.933 tys. zł, realizowane za pomocą niżej wymienionych kanałów informacyjnych. (…)"

Jak informował Daniel Obajtek tuż po przeprowadzeniu audytu po objęciu funkcji prezesa, „Poprzednie kierownictwo ARiMR w latach 2008-2015 przeznaczyło (…) ponad 36 mln złotych na działalność promocyjno - informacyjną.”

Jak z tego wynika, średnia na rok na te wydatki to dotychczas 4 mln zł, zatem obecny wzrost jest znaczny.

Więcej na www.farmer.pl

Przeczytaj również: ARiMR: Daniel Obajtek zarzuca poprzednikom rażącą niegospodarność

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM