ARiMR przeznaczy 4,5 mld zł na kredyty preferencyjne w 2017 r.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 30 stycznia 2017 13:22

ARiMR przeznaczy 4,5 mld zł na kredyty preferencyjne w 2017 r. fot. shutterstock.com

3 mld zł na kredyty inwestycyjne, miliard zł na kredyty klęskowe i pół miliona na sfinansowanie zobowiązań cywilno-prawnych, osiem linii kredytowych, osiem banków zaangażowanych. ARiMR szykuje się do akcji kredytowej - podaje Farmer.pl.

Limity środków na uruchomienie akcji kredytowej w I kwartał 2017r. określone zostaną bankom w pierwszych dniach lutego. Wiemy już jednak sporo o akcji kredytowej planowanej na ten rok. Przede wszystkim, zapowiada się ze znacznie większym rozmachem.

W ubiegłym roku banki udzieliły 15 tys. kredytów preferencyjnych na kwotę 1,6 mld zł, twierdzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na kredyty preferencyjne w tym roku Agencja przeznaczyła łącznie 4,5 mld zł. „W 2017 r. przewiduje się uruchomienie akcji kredytowej dla kredytów inwestycyjnych w wysokości 3 mld zł, kredytów klęskowych w wysokości 1 mld zł oraz kredytów na sfinansowanie zobowiązań cywilno-prawnych w wysokości 0,5 mln zł” – napisało redakcji Farmera biuro prasowe ARiMR.

Limity środków na uruchomienie akcji kredytowej w I kwartał 2017 r. określone zostaną bankom w pierwszych dniach lutego br. To lekkie opóźnienie w stosunku do ubiegłego roku, gdy limity na pierwszy kwartał były znane już w styczniu.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM