ARiMR: Przetwórcy ubiegają się o 1,52 mld zł wsparcia

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 11 stycznia 2016 10:34

ARiMR: Przetwórcy ubiegają się o 1,52 mld zł wsparcia Na razie w ARiMR zarejestrowanych zostało 811 wniosków, w których przetwórcy ubiegają się o przyznanie im wsparcia w wysokości 1,52 mld zł/ fot. shutterstock

Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój" trwał od 1 grudnia. Na razie w ARiMR zarejestrowanych zostało 811 wniosków, w których przetwórcy ubiegają się o przyznanie im wsparcia w wysokości 1,52 mld zł.

Nie jest to liczba ostateczna, ponieważ część przetwórców zdecydowała się zapewne na wysłanie swoich wniosków za pośrednictwem poczty i minie trochę czasu zanim trafią one do ARiMR.

"Nie pomyliliśmy się przewidując tak duże zainteresowanie otrzymaniem pomocy na realizację inwestycji przez branżę przetwórstwa produktów rolnych" - skomentował liczbę i kwotę złożonych wniosków Dominik Kocon zastępca dyrektora Departamentu Oceny Projektów Inwestycyjnych.

O dofinansowanie w tym naborze mogły starać się tylko zakłady zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym oraz przedsiębiorstwa wprowadzające do obrotu artykuły spożywcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM