ARiMR przekaże część działań z PROW 2014-2020 samorządom województw oraz ARR

Autor: www.arimr.gov.pl 26 maja 2015 12:11

Pięć działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 będzie wdrażane, w imieniu ARiMR, przez samorządy województw oraz Agencję Rynku Rolnego. ARiMR, która jest odpowiedzialna za realizację PROW 2014 - 2020, podpisze z tymi podmiotami umowy, w których są określone zasady współpracy przy wdrażaniu tego programu, a także szczegółowy zakres i sposób realizacji powierzonych im zadań.

Przekazanie niektórych działań z PROW 2014 - 2020 samorządom województw, czy Agencji Rynku Rolnego oznacza w praktyce, że te podmioty wezmą na siebie część zadań związanych z ich wdrożeniem.

Będzie to polegało m.in. na wyłonieniu przez samorządy województw czy Agencję Rynku Rolnego beneficjentów, którzy spełniają warunki do przyznania im wsparcia w ramach PROW 2014-2020, a także skontrolowanie, czy właściwie wykorzystali otrzymaną pomoc.

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie natomiast należało wypłacanie wskazanym przez te podmioty beneficjentom środków finansowych i czuwanie nad ich poprawnym wydatkowaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM