ARiMR przejmuje zadania płatnicze ARR

$data.author.description Autor: Farmer.pl 01 lutego 2017 08:37

ARiMR przejmuje zadania płatnicze ARR fot. shutterstock.com

ARiMR otrzyma tymczasową akredytację w zakresie niezbędnym do realizacji wykonywanych dotychczas przez ARR zadań agencji płatniczej, które z dniem wejścia w życie ustawy o KOWR będą należały do ARiMR - informuje Farmer.pl.

Sejm rozpoczął prace nad ustawą, mającą doprowadzić do powstania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tworzonego na bazie ARR i ANR. Część obowiązków ARR trafi do KOWR, zadania płatnicze przejmie natomiast ARiMR. ARiMR będzie musiała uzyskać akredytację jako agencja płatnicza w zakresie, jaki obejmuje akredytacja posiadana obecnie przez Agencję Rynku Rolnego. Czy nie wpłynie to na opóźnienie w działalności i realizację zadań płatniczych?

Jak zapewniał w Sejmie wiceminister Zbigniew Babalski, nie ma takiego zagrożenia. Już trzy dni po przyjęciu ustawy o KOWR zacznie działać pełnomocnik do spraw utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

- Celem działania pełnomocnika będzie zorganizowanie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w szczególności w tym: przygotowanie propozycji w zakresie siedziby oddziałów terenowych i biur Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podejmowanie czynności związanych z przejmowaniem przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa praw i obowiązków, w tym mienia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego, podejmowanie czynności związanych z uregulowaniem stosunków pracy z pracownikami Agencji Nieruchomości Rolnych i pracownikami Agencji Rynku Rolnego, opracowanie projektu planu finansowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. i przedstawienie go do zatwierdzenia ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi, podejmowanie innych czynności niezbędnych do rozpoczęcia działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM