ARiMR opracuje na 2016 r. harmonogram naboru wniosków z PROW 2014-2020

Autor: www.sadyogrody.pl/www.arimr.gov.pl 29 grudnia 2015 12:20

ARiMR opracuje na 2016 r. harmonogram naboru wniosków z PROW 2014-2020 ARiMR opracuje na 2016 r. harmonogram naboru wniosków z PROW 2014-2020/ fot. shutterstock.com

- Będę dążył do tego, aby rolnicy i inni zainteresowani pomocą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mieli więcej czasu na spokojne i przemyślane przygotowania wniosków o wsparcie - deklaruje Daniel Obajtek prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak podaje ARiMR w tym celu potrzebne jest opracowanie na 2016 rok harmonogramu naborów wniosków o pomoc z PROW 2014-2020. Ważne jest również to, aby przeanalizować możliwości dokonania uproszczeń wniosków i towarzyszących im załączników oraz procedur ich rozpatrywania. W ten sposób stworzona zostanie szansa by więcej rolników, przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego, Lokalnych Grup Działania i innych beneficjentów, mogło w prostszy, szybszy i skuteczniejszy sposób skorzystać z unijnego wsparcia w ramach PROW 2014-2020.

Jak podkreślił prezes Daniel Obajtek, te dwa postulaty są najczęściej zgłaszane zarówno przez beneficjentów unijnego wsparcia, jak i organizacji rolniczych czy instytucji doradczych. Dlatego trzeba je bardzo poważnie rozpatrzeć i przeanalizować we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, czy, a jeżeli tak, to w jakim stopniu można je spełnić. Dlatego kwestie opracowania harmonogramu naborów w 2016 roku wniosków o pomoc z PROW 2014-2020 oraz rozważenie możliwości uproszczenia procedur przyznawania pomocy w ramach tego programu, będą omawiane przez przedstawicieli ARiMR oraz MRiRW.

ARiMR podkreśla, że przygotowanie harmonogramu naborów wniosków w ramach PROW jest podjęte po raz pierwszy w historii funkcjonowania ARiMR, podobnie jak spotkania prezesa z pracownikami biur powiatowych. Prezes Daniek Obajtek jest pierwszym prezesem Agencji, który na początku swojego urzędowania zdecydował się spotkać z przedstawicielami wszystkich biur powiatowych w Polsce. Dotychczas takie spotkania odbyły się województwach małopolskim i mazowieckim, a planowane są w kolejnych regionach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM