ARiMR nadal bez terminu naboru wniosków na wycofanie owoców z rynku

Autor: PM, www.portalspozywczy.pl 07 stycznia 2018 15:39

ARiMR nadal bez terminu naboru wniosków na wycofanie owoców z rynku fot. shutterstock.com

Biuro prasowe ARiMR poinformowało, że nie zostały opublikowane krajowe przepisy wykonawcze, na podstawie których Agencja mogłaby udzielić wiążących i jednoznacznych informacji na temat dokładnego terminu naboru powiadomień o zamiarze dokonania wycofania owoców z rynku.

Jeszcze miesiąc temu uzyskaliśmy informację z resortu rolnictwa, że w grudniu 2017 r. zostanie zakończony proces legislacyjny projektu rozporządzenia Rady Ministrów ws. realizacji przez ARiMR zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z UE do Rosji. Po zatwierdzeniu tego rozporządzenia ARiMR może rozpocząć nabory wniosków. 

- Aktualnie, wg. wskazania Rządowego Centrum Legislacji, projekt Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej został skierowany do podpisu Prezesa Rady Ministrów - podało biuro prasowe ARiMR.

Jak dodano, zgodnie z zapisami projektu tego aktu prawnego, rozporządzenie powinno wejść w życie po upływie 7 dni od jego ogłoszenia. Jednakże, ze względu na brak opublikowania dokumentu w Dzienniku Ustaw, nie jest znany dokładny termin naboru powiadomień o zamiarze dokonania wycofania owoców z rynku.

 - Zapewniamy, że jak tylko stosowne rozporządzenie zostanie opublikowane, wszelkie informacje będą zamieszczone na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - podało biuro prasowe.

Sadownicy już od kilkunastu tygodni czekają na uruchomienie naborów. Wielu też twierdzi, że gdy ARiMR rozpocznie wycofanie owoców, pełną parą ruszy też handel.

Polscy producenci jabłek i gruszek będą mogli wycofać ponad 75 tys. ton owoców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM