ARiMR: Już 3 mld zł zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 28 października 2016 15:50

ARiMR: Już 3 mld zł zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r. 3 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r./ fot. shutterstock.com

Od 17 października wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 28 października ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 515 tys. rolników ponad 3 mld zł - informuje Agencja.

Ponadto do rolników trafiło 277,76 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 17,84 mln zł z płatności rolno-środowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.

 

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, owoców i warzyw oraz wieprzowiny.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Dla rolników jest to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM