ARiMR: Do maja wypłacimy wszystkie dopłaty bezpośrednie

Autor: www.sadyogrody.pl / ARiMR 17 marca 2016 16:39

ARiMR: Do maja wypłacimy wszystkie dopłaty bezpośrednie Wypłata dopłat bezpośrednich do maja; fot. Fotolia

ARiMR informuje, że kierownicy Biur Powiatowych ARiMR wysłali do części Rolników zawiadomienia o przedłużeniu postępowania dotyczącego przyznania płatności bezpośrednich, płatności ONW, rolnośrodowiskowych i rolno-środowiskowo–klimatycznych oraz ekologicznej za 2015 r., aby wykonać obowiązek wynikający z przepisów regulujących zasady udzielania tych dopłat.

Zawiadomienia wysyła się w przypadku, gdy decyzja o przyznaniu płatności nie została wydana do dnia 1 marca. W zawiadomieniach wyznacza się nowe terminy zakończenia spraw, które należy traktować jako maksymalne.

W większości przypadków faktycznego wypłacenia środków należy spodziewać w znacznie szybszych terminach niż wskazane w zawiadomieniach. Agencja podejmuje wszelkie działania, aby jak najszybciej przekazać Rolnikom należne środki finansowe.

Identyczne zawiadomienia były wysyłane do Rolników również w latach poprzednich. Liczba zawiadomień zależała od ilości spraw, dla których nie wydano decyzji o przyznaniu płatności do 1 marca roku następnego po złożeniu wniosku o przyznanie płatności.

Na większą liczbę takich spraw w kampanii 2015 roku wpłynęły zaniedbania poprzedniego kierownictwa resortu i Agencji, skutkujące nieprzygotowaniem na czas nowego systemu informatycznego do obsługi wniosków. ARiMR informowała o tym w osobnym komunikacie zamieszczonym na stronie www. arimr.gov.pl (komunikat „Fakty na temat płatności bezpośrednich” z dnia 18.02.2016 r.)

Oczekuje się, że ostatnie elementy systemu informatycznego będą gotowe w połowie  kwietnia br., co pozwoli wydać decyzje tym rolnikom, którzy do tego czasu ich jeszcze nie otrzymają. Wypłacanie ostatnich środków finansowych zakończy się w maju 2016 r.

Jednocześnie ARiMR wyjaśnia, iż zgodnie z przepisami UE wypłaty płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020, dokonuje się w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 30 czerwca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM